خرید رک شبکه

 

شرکت ماهان سیستم پاسارگارد در زمینه  رک شبکه ،   رک سرو ، کیس رکمونت ، فلزکاری رک ، کابینت مخابراتی ، کافو مخابراتی ، خرید رک فعالیت دارد مهمترین محصول در ماهان شبکه رک سرور  است (به رک های ایستاده ای گفته می شود که در اتاق سرور قرار می گیرد) و در این رک های ایستاده از انواع تجهزات و ملزومات با ارزش استفاده می گردد. رک سرور ایستاده می توانید سروهای زیادی را در خود جای دهد. این رک های ایستاده به طوری طراحی شده اند که می توانند وزن های زیادی را تحمل کنند. پس برای سرور روم می توانید از رک های ایستاده استفاده نمائید. یکی از مواردی که برای خرید رک های سرور مهم است ترتیب و قرار گیری کابل های شبکه و برق است . یک رک سرور باید طوری طراحی شود که ترتیب و قرارگیری کابل ها بهم ریختگی نداشته باشد. در رک های ایستاده ماهان طراحی رک ها بدین گونه است.

یک مورد مهم در رک سرور قفل های امنیتی است که باعث می شود افرادی که مسئول این کار نیستند به این رک ها دسترسی نداشته باشند. در رک سرور با قفل های درنظر گرفته شده امنیت را به طور فیزیکی برقرار می کند.

رک ها بر 2 نوع هستند 

1-رک دیواری:

همانطور که مشخص است این نوع رک ها بر روی دیوار نصب می شوند و بیشتر در شبکه های کوچک و یا نگهداری بخشی از شبکه های بزرگ و قرار دادن سوییچ و روتر و مودم مورد استفاده قرار می گیرند. واحد ارتفاع رک ها “یونیت” می باشد که می توان گفت هر یونیت معادل 4.44 سانتی متر است و این نوع رک ها با ارتفاع 4، 6، 7، 9 و12 یونیت در بازار موجود هستند که رک های دیواری 9 یونیت عموما برای نصب سوئیچ ها مورد استفاده قرار می گیرند. عمق رک های دیواری معمولاً 30، 45 و60 سانتی‌متر است که میتوان گفت عمق رک های ایستاده نسبت به رک های دیواری بیشتر است. درب این نوع رک ها نیز در سه مدل، یعنی درب تمام شیشه ای، شیشه ای با فریم فلزی و توری قابل عرضه می باشد. اکثر رک های دیواری مانند نمونه ی زیر دارای درهای جانبی هستند تا راحت تر بتوانید به تجهیزات شبکه خود دسترسی داشته باشید.

رک دیواری

رک دیواری

2-رک ایستاده:

این نوع رک ها که به صورت ایستاده می باشند اغلب محل قرارگیری دیتاسنترها هستند و دارای 4 چرخ برای حمل و انتقال آسان تر هستند و دارای یک فن نیز می باشند که البته امکان مجهز کردن این نوع رک ها به 4 فن نیز وجود دارد. ارتفاع این رک ها می تواند 14، 16، 18، 22، 27، 32، 37، 40، 42، 44، 47 یونیت باشد. درب های این نوع رک ها نیز در دو نوع ، دربهای شیشه ای فریم دار و توری هستند از دیگر ویژگی های رک های ایستاده این می باشد که از چهار طرف امکان باز کردن آن وجود دارد و از قسمت بالا و پایین رک ایستاده ،می توان کابل های مرتبط را وارد و خارج کرد.

لازم به ذکر است از انجایی که استفاده از رک ایستاده و رک دیواری بسته به کاربرد آن متفاوت است در نتیجه بهتر است ابتدا شبکه مورد نظر خود را راه اندازی کنید و سپس رک مورد نیاز و متناسب با شبکه خود را تهیه فرمایید.

رک ایستاده

رک ایستاده

Mahan system pasargad products

about us

We are professional producer of various server and telecom cabinets, metal boxes, Kiosks, ATM, medical Boxes, military boxes, electric boxes, power cases,….

read more

last products

Previous
Next

mahan system pasargad Articles

Show more
70_484

IP Standard

IP rating is also known as Ingress Protection or International Protection...
more..
Show more
rack

What is Rack?

A computer rack is a physical chassis that can house...
more..
Show more
Data-Center-Racks_0

Data Center

Data centers are simply centralized locations where computing and networking...
more..