رک سرور

رک سرور

 

رک سرور

در مورد رک و اجزای آن توضیحاتی دادیم. حال می خواهیم در مورد رک سرور برای شما توضیحاتی ارائه دهیم تا بتوانید یک اتاق سرور را در ساختمان یا سازمان خود ایجاد کنید.

رک سرور به رک های ایستاده ای گفته می شود که در اتاق سرور قرار می گیرد و در این رک های ایستاده از انواع تجهزات و ملزومات با ارزش استفاده می گردد. رک سرور ایستاده می توانید سروهای زیادی را در خود جای دهد. این رک های ایستاده به طوری طراحی شده اند که می توانند وزن های زیادی را تحمل کنند. پس برای سرور روم می توانید از رک های ایستاده استفاده نمائید.

خرید رک های ایستاده معمولا دارای دو درب هستند که این درب ها در قسمت جلویی رک و قسمت عقبی تعبیه شده است که گردش هوا به بهترین نحوه ممکن انجام گیرد. همچنین در سقف این رک ها فن هایی طراحی شده است که جابجایی هوا را به حداکثر می رساند. به این نکته توجه داشته باشید حتما رک سرور را ثابت نگه دهید تا در زمان وقوع حادثه رک سرور دچار جابجایی نشود و فردی آسیب نبیند.

 

رک سرور

رک سرور

سیستم خنک کننده در رک سرور

رک سرور نیاز به یک سیستم خنک کننده ای قویی دارد  در هر رک ایستاده می توانید حداکثر هشت عدد فن قرار دهید . این فن ها هوای گرم در داخل رک را به خارج هدایت می کنند سبب می شود تا هوای داخلی رک سرور خنک شود و گرما باعث تخریب تجهیزات درون رک نگردد.

مزایای رک سرور

یکی از مواردی که برای رک های سرور مهم است ترتیب و قرار گیری کابل های شبکه و برق است . یک رک سرور باید طوری طراحی شود که ترتیب و قرارگیری کابل ها بهم ریختگی نداشته باشد. در رک های ایستاده ماهان طراحی رک ها بدین گونه است.

یک مورد مهم در رک سرور قفل های امنیتی است که باعث می شود افرادی که مسئول این کار نیستند به این رک ها دسترسی نداشته باشند. در رک سرور با قفل های درنظر گرفته شده امنیت را به طور فیزیکی برقرار می کند.

با رک سرور ایستاده به راحتی می توانید فضای اداری را مدیریت کنید به دلیل گران بودن راه اندازی اتاق سرور ، ما این پیشنهاد را به شما می دهیم که از رک های ایستاده برای سرورهای خود استفاده کنید که با استفاده از این رک ها می توانید کاهش قابل توجهی در هزینه ها و بهینه کردن فضای اداری در سازمان خود داشته باشید.

ماهان سیستم با تولید رک های ایستاده و رک های سرور به این قابلیت را به سازمان شما می دهد که به راحتی سرورهای خود را درورن سازمان راه اندازی کنید.

 

برای مشاهده محصولات رک کلیک کنید