خم CNC

خمکاری فلز باعث ایجاد کشش و فشار در فلز می شود. نکته مهمی که در خمکاری بایستی توجه داشت آن است که خواص ماده در خمکاری بسیار حائز اهمیت است. در برخی از موارد خمکاری سرد و در برخی از موارد خمکاری در دمای کاری گرم انجام می گردد.

معمولا عملیات خمکاری با دستگاهی به نام پرس برک انجام می شود. بنابراین فرآیند خمکاری در صنعت بنام عملیات شکل دهی پرس برک نیز معروف است. پرس برک ها در ابعاد و سایزهای متنوعی (بین ۲۰ تا ۲۰۰ تن) در بازار وجود دارند. هر دستگاه خمکاری شامل یک ابزار بالا (پانچ) و یک ابزار پایین (سنبه) می باشد که ورق فلزی بین این دو ابزار قرار می گیرد. ورق فلزی بر روی سنبه قرار گرفته و توسط فک هایی نگاه داشته می شود. سپس پانچ پایین آمده و ورق را خم می کند. در دستگاه های خم CNC این نیرو توسط جک های هیردو لیکی ایجاد می شوند.

زاویه خم نیز با توجه به عمق نیروی اعمالی بر روی ورق تعیین می گردد. این عمق به طور دقیق برای رسیدن به زاویه مورد نظر کنترل می شود. ابزار مناسب برای خمکاری با توجه به کیفیت محصول، نوع ورق، کیفیت ورق و درجه خمکاری انتخاب می گردد. این ابزارات معمولا از فولاد های کربنی ساخته می شوند.

خم‌کاری فلزات به روش کنترل عددي با کامپيوتر يا CNC، يک فرایند ساخت است که با استفاده از دستگاه‌هاي پرس برک CNC انجام مي‌گيرد. اين دستگاه‌ها می‌توانند عمليات خم‌کاری را روي ورق‌هاي فلزي به ضخامت تنها چند میلی‌متر تا قطعاتي به طول ده‌ها متر بر روي بزرگ‌ترین ماشین‌آلات صنعتي، انجام دهند. دستگاه پرس برک CNC به دو صورت است.

دستگاه برس برک با استفاده از ابزار پیمایش خودکار CNC، خدمات فرم‌دهی و خم دقیقی را عرضه می‌کند. دستگاه‌های پرس برک CNC برای شکل‌دهی دقیق طیف وسیعی از ورقه‌های فلزی در جنس، ابعاد و ضخامت‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرآیندهای فرم‌دهی پرس برک قابلیت حجم تولید بالا با کمترین نیاز به پرداخت‌کاری ثانویه را دارند.

به طور کلی فرآیند خمکاری فلزات به نوع قطعه کار، ابعاد و ضخامت بستگی دارد. بعلاوه پارامترهایی همچون سایز خم، شعاع خم، زاویه خم، انحنای  خم و مکان خم بر روی قطعه کار در خمکاری بستگی دارد.

معروف ترین فرآیندهای ورق کاری، خمکاری V می باشد. در این خمکاری هر دو ابزار سنبه و پانج به صورت شکل V می باشند. در این نوع فرآیند قادر هستیم تمام زوایای منفرجه ،حاد و حتی۹۰ درجه را ایجاد کنیم.